| dorinelaam a întrebat:

Bună! Asa o întrebare.
Dacă faci Academia Forțelor Militare poți lucra pe viitor ca însoțitor de bord (stewardesă)?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu!

| sierra1 a răspuns:

Dorinel mamă, dacă vrei să fii "stewardesă" trebuie să:
- iți schimbi sexul

și nu trebuie să:
- faci "Academia Forțelor Militare" că o faci degeaba

| ReddY25 a răspuns:

Nu au nici o legătură

| Nimeni20192018 a răspuns:

1. Nu exista "Academia Forțelor Militare" exista 4 academii militare mai exact : "Academia Tehnica Militară", "Academia Forțelor Terestre", "Academia Forțelor Aeriene", "Academia Forțelor Navale", la care se mai adauga și Academia de Poliție. Iar dacă urmezi o academie militară, nu vei putea să lucrezi sub nici o formă pe post de "însoțitor de bord". Meseria de "însoțitor de bord", nu are nici ce-a mai mică legătură cu Academiile Militare.