| Skyline9 a întrebat:

Sal TPU.
Care este diferenta intre stewardesa si Insotitor de bord?

Răspuns Câştigător
| yoanaoana a răspuns:

Mai informeaza-te! stewardesa este acelasi lucru cu insotitorul de bord.acele persoane care au grija de minorii neinsotiti nu exista, doar in caz de urgenta, de aterizare fortata sau evacuare exista niste reguli care spun ca poti alege un pasager sau mai multi pentru a fi desemnati "bodies", sa poata ajuta minorii si persoanere cu mobilitate redusa.

7 răspunsuri:
| lizy12iul a răspuns:

Stewardesa e ca o chelnerita care te serveste in timpul zborului si insotitorul de bord e insotitorul pilotului, din cate stiu eu.

Răspuns utilizator avertizat
| yoanaoana a răspuns:

Stewardesa sau insotitor de bord este acelasi lucru.te asigur

| Bica_Adriana_1946 a răspuns:

Am o nelamurire.Am calatorit recent cu "compania albastra"(ca sa nu-i fac reclama)M-am adresat unui tanar cu :domnule stewart.A sarit ca ars si mi-a raspuns ca stewardezele sunt pe stadion.El este insotitor de bord.Sarmanul cred ca s-a simtit atat de jignit incat s-a gandit la majorete.Eu mi-am cerut scuze, apoi m-am adresat cu :domnule insotitor de bord, dar cred ca este acelasi lucru atata timp cat a servit cot la cot cu domnisoarele stewardeze diverse produse, apoi a venit si dupa "gunoaie".Cel care insoteste pilotul cred ca se numeste copilot si este o mare diferenta.Tot nu sunt lamurita de ce s-a simtit jignit, dar eu imi mai cer scuze inca odata si tot nelamurita am ramas