| Ruxxy2023 a întrebat:

Buna. Asi dori și eu sa știu cum se procedează și ce trebuie sa fac dacă doresc sa închiriez apartamente pe luna de la persoane fizice iar apoi la rândul meu sa le subînchiriez mai departe in regim hotelier. Asi dori sa știu tot ce trebuie sa fac ce acte trebuie sa fac eu sa fiu in regula cu regimul hotelier
Mulțumesc

4 răspunsuri:
| anonim3247 a răspuns:

Nu merge ce vrei tu, adică să închiriezi cu 400 de euro un apartament și din regim hotelier să scoți 1000 de euro pe lună.

| anonim3247 a răspuns:

Unde apar în anunțuri 5 sau 10 apartamente în regim hotelier în diferite zone din oraș cu același număr de telefon și e firmă, alea sunt cumpărate de o firmă și băgate la regim hotelier.

| UserRo10 a răspuns:

Nu poti face asta decat daca faci aceasta mentiune in contractul de inchiriere cu persoana fizica si ea accepta. Mergi la un jurist si plateste o consultatie

| Ruxxy2023 explică (pentru UserRo10):

Da am pe cineva care este de acord să-mi facă contract pentru asta. doar ca nu știu exact eu ce trebuie sa fac mai exact cred ca se plătesc ceva taxe la stat pentru asta