| Ieusântanalfabet a întrebat:

Bună, cât costa să-ți deschizi o firma cu toate actele necesare?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai vreo 100 lei declaratiile la notar cu speciment de semnatura
vreo 150 taxa la registrul comertului
depinde ce capital social vrei sa pui... minim e cativa lei cred

daca apelezi la vreo firma sa faca toata astea mai adauga comisionul lor

deci pana in 500 lei maxim.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de profilul firmei, ca de-i un mic birou notarial, te costa undeva la 200-300 lei, dar daca este o fabrica de carne si preparate de carne te costa cateva mii sau sutede mii, fiindca ai nevoie de autorizari speciale.

Mergi la Camera de Comert din orasul tau si cauti acolo in lista lor, codul de functionare al companiei pe care doresti sa o deschizi, in functie de acel cod, ti se va spune ce autorizari sa obtii si unde sa le platesti.

| UserRo10 a răspuns:

350 ron cu tot cu onorariul agentului pe care il pui sa faca actele in locul tau