| nllbia99 a întrebat:

Bună, ce șanse as avea sa îmi găsesc un loc de munca in Germania dacă termin facultate cu profil administrație publica ( inspector de specialitate în administrație publica, documentarist, bibliotecar, arhivist, inspector forță de muncă și șomaj, inspector stare civila- acestea fiind job urile pe care le pot practica)? Este recunoscuta diploma din România? Te poate ajuta cu ceva acolo?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca vorbesti perfect limba germana, atunci poti incerca sa ocupi un post in administratia publica sau privata.
Evident, va trebui sa si dovedesti cunostintele tale.

In caz contrar te poti angaja ca necalificat in constructii, agricultura, zootehnie sau orice alt loc de munca unde te descurci.

| Bondarel99 a răspuns:

Ai șanse foarte mari dacă ești bun in domeniu și dacă știi limba.