| PirvulescuCosmin a întrebat:

Salutari Domnilor!
In legatura cu Facultatea "Spiru Haret"... As dori sa urmez aceasta specializare: Facultatea de Drept si Administratie Publica... Dar imi este foarte teama ca nu este recunoscuta de Ministerul de Educatie si nu este acreditata.

Daca termin aceasta facultate, ma pot angaja legal cu diploma obtinuta!?

PS: La admitere scrie ca se face pe baza de dosar, asta inseamna ca pui la un dosar plic toate actele necesare iar daca esti admis incepi studile? Sau mai dai si la ei un examen scris/oral!? pe pagina lor nu scrie de un examen aliatoriu la ei...

1 răspuns:
| x3Clover a răspuns:

Nu la nimic