| stareu a întrebat:

Cine imi poate spune si mie o meserie usoara, pentru care se castiga multi bani, si in care nu prea faci nimic.

Răspuns Câştigător
| Afa_Ceri_Cata_Log_1984 a răspuns:

Pai - daca ai o minte agera si ceva ochi format pentru oportunitati, poti gasi diverse nise, crea concepte de afaceri pe care sa le cresti de la zero pana la un anumit nivel - apoi iti angajezi manageri si incepi de la zero alte proiecte pe care iar le cresti si iar angajezi manageri si tot asa - vei ajunge in cativa ani (nu foarte multi - depinde de tine ) sa stai pe plaja cu un macbook in brate, sa fii fondator si actionar majoritar in toate si eventual sa-ti rupi din timpul tau jumatate de ora pe zi in care sa verifici rezultatele managerilor si cu cat s-au mai rotunjit in ziua respectiva, conturile tale. Se muleaza perfect pe ceea ce vrei tu, dar presupune niste sacrificii la inceput. Nu toti sunt dispusi sa le faca! happy

| stareu explică (pentru Afa_Ceri_Cata_Log_1984):

Multumesc pentru raspuns!

6 răspunsuri:
| armand3004 a răspuns:

Asa ceva nu prea exista... dar uite ceva idei care pot aduce bani si nu trebuie sa faci prea multe:
1. Jucatul la bursa: Trebuie sa ai un pic de feeling in domeniu, sa stii in ce sa investesti. Problema este ca iti trebuie cateva sute de euro pentru inceput.

2. Evaziune fiscala: Iti trebuie o societate comerciala (firma) si sa ai cu cine sa faci. Poti castiga miliarde in cateva luni. Insa, trebuie sa fii istet, pentru ca sa nu infunzi puscaria.

3. Vanzarea unui produs care se gaseste foarte greu: eu, am doar 16 ani, dar vand pe internet, un medicament care se gaseste foarte greu, pentru diabetici, numit Diavit.

Funda?

| Bitza91 a răspuns:

Nu esti pretentios deloc. Vrei si bani, vrei sa stai si c-am degeaba.Pai un inceput ar fi acela de a accesa fonduri europene, si de a-ti face propria ta afacere.Sau sa inveti carte pe rupte, si sa devii inginer, director...

| iulyan_9096 a răspuns:

Fa-ti o afacere.

| KrazZzyXoX a răspuns:

Politiciaaan 8-x

| speed1234561 a răspuns:

Deputat/senator