| RazvanV14 a întrebat:

Cum as putea sa fac bani la 14-15 ani, ma pricep la multe domenii cand vine vorba de PC(Programare, Design, Fotografiere etc.) cate un pic la fiecare stiu, dar as vrea sa imi fac un venit de 40-50lei pe saptamana macar si nu stiu ce sa fac... Nu neaparat online(Ma gandesc si la o mica afacere de stickere, sa vand stickere facute de mine la colegi/prieteni etc.)

Răspuns Câştigător
| StoianMario1990 a răspuns:

Fa ce iti place.Incearca sa faci venit pasiv (adica sa pui banii sa munceasca pentru tine). Ideea ta cu vandutul de stickere poate deveni profitabila daca o pui pe internet.De asemenea daca te pricepi la fotografie poti intra pe shuttershock, unde daca cineva iti descarca poza vei primi bani. Daca te pricepi la design atunci poti oferi acest serviciu pe fivver. Daca te pricepi la programare incearca sa creezi o aplicatie sau joc. Daca te pricepi la filmare, actorie si creatie incearca sa creezi un canal de Youtube sau un blog(daca te pricepi la arta scrisului). Daca te pricepi la literatura poti scrie o carte s.a.m.d.Cu aceste metode poti castiga mult mai mult de 40-50 de lei pe saptamana (cu munca si vointa desigur) la orice varsta.Iti urez succes in indeplinirea viselor tale!

1 răspuns:
| ASDW4LIFE a răspuns:

Daca te pricepi la programare ai putea sa faci un sistem de operare, o aplicatie, jocuri etc. Nu este garantat ca o sa faci bani dar e o posibilitate.