| Ode34 a întrebat:

Joi este ziua mea. Vreau sa zic ca am o clasa plina de nesimtiti care te jignesc, nu suntem uniti deloc, ce-i drept cateodata ma inteleg cu ei. Fiind ultimul an care il mai petrec cu ei (sunt a8-a),as vrea sa le duc ceva la scoala,cum am facut-o in fiecare an,insa,cand ma gandesc ca o sa fiu recunoscatoare pentru toate momentele urate si naspa de la scoala,mai bine nu mai merg de ziua mea la scoala straight face laughing.

Nu e vorba neaparat ca nu prea ma inteleg cu ei, ci, ca nu stiu sa aprecieze.Le-ar trebui sa le iau cate o ciocolata milka la fiecare laughing, fata de alte clase care apreciaza si-o bomboana de 10 bani ..Deci ce sa fac,avand in vedere ca vreau sa le duc ceva la profesori,o ciocolata,ceva + la diriginta, ei poate o sa se simta prost.

Precizez ca acum cat si cand eram mica imparteam tot cu toata lumea(ma rog, va dau un ex :daca merg cu inca 3 fete si /sau baieti la magazin, prefer sa impart ce-mi iau in bucati egale laughing big grin ) si m-as simti naspa sa nu dau, desi anul trecut doar eu si inca 2 colegi au dus ceva la scoala.

Ceva sfaturi? Multumesc.Dau funda.

p.s: daca le-as duce, cam ce mi.ati recomanda?
happy

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Draga mea, daca colegii tai nu apreciaza ceea ce faci tu, ar fi indicat sa ii servesti cu un fursec ceva si atat!
Nu esti obligata sa face ceva pe placul lor.
Te-ai intrebat cati copilasi nu isi permit sa cumpere o bombonica pentru ei?
Daca iti permiti financiar, serveste profesori cu ce crezi tu, iar colegii de clasa cu fursecuri ori ciocolatele micute.
La multi ani!
O seara buna happy