| anonim_4396 a întrebat:

Cum asa putea sa imi aduc marfa de la un en-gros din alt judet fara sa am eu firma sau ceva in genu asta. iar daca m-as intalni cu politia as primi ceva amenda sau ceva daca nu am factura sau avizu ala de insotire a marfi. Va multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu te sfatuiesc, fapta ar constitui infractiune, de fapt 2 infractiuni in concurs: exercitarea comertului fara autorizatie si evaziune fiscala, ultima se pedepseste cu inchisoare de la 2 ani la 8 ani. Numai bine!

| Magda_Silaghi_1992 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Dar pentru miene sa aduc nu sa le vand marfa

| Ioandelasal a răspuns (pentru Magda_Silaghi_1992):

Daca este pentru consum personal nu este problema, dar atunci nu aduci cantitati foarte mari din aceeasi marfa.

3 răspunsuri:
| Magda_Silaghi_1992 a răspuns:

Dau funda