| anonim_4396 a întrebat:

Buna cum pot face bani la 14 ani? Ma poate ajuta cineva? cu ideei?
ce pot sa confectionez, ce loc de munca? sunt din ploiesti...
vreau cat mai multe idei. multumesc!

4 răspunsuri:
| Bishop a răspuns:

Ca minor, ai dreptul la muncă de la 16 ani... sorry dude.
Dar cred ca poţi merge la o firma care caută oameni care să împartă pliante pe stradă.

Răspuns utilizator avertizat
| DeeDee a răspuns:

Din moment ce nu ai voie inca sa muncesti, poti sa iti construiesti o "afacere", mai ales ca oricine poate sa isi faca acum un site sau un blog. Mergem pe ideea "ce pot sa confectionez", si sa ne gandim: "la ce te pricepi?" Poti sa faci martisoare pe comanda, si sa le vinzi in orasul tau sau in alte orase. Poate poti sa faci accesorii ca bratari si cercei, sau origami...etc. In fine, nu stiu ce talente ai. Ideea e - confectiounezi cateva la inceput, le faci poze si pe pui pe site/blog, stabilesti un pret (care sa nu fie mai mare decat ce e pe piata, eventual putin mai scump dar sa acopere plata materialelor folosite). Eventual ai putea sa vinzi jucarii care nu iti mai trebuie. Succes! Si trimite-mi si mie un PM daca decizi ca imi urmezi sfatultongue

| Georgiana_1584 a răspuns:

Inscrierea la Metropolitan Selection este imediata si gratuita!

Pentru prima comanda ai 2 posibilitati :
comanda 1 catalog Gratuit Metropolitan Cosmetic
plaseaza o comanda de minim 133 lei (la pret de catalog). Astfel castigi din start peste 33 lei + primesti cadou: un set cu testerele de la parfumurile Metropolitan care sa te ajute in activitatea ta.

Daca esti interesata te poti inscrie aici:

http://ladys.ro/a/HImMmQXF

Sper ca ti-am putut fi de folos:*