Întrebare recomandată | 828216262 a întrebat:

Buna prieteni. Vreau si eu sa confectionez diferite lucruri handmade.Imi poate sugera cineva niste idei interesante? Fundita pentru cele mai originale raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| danyela999 a răspuns:

Uite aici http://my.mail.ru/mail/danyela.sorocean/video/_myvideo/1.html e o bratara foaret simfla si in acelasi moment foarte draguta dupa parerea mea

14 răspunsuri:
| powergirl a răspuns:

M-am gandit si eu la asa ceva dar cel mai bine ar fi sa faci ceea la ce te pricepi cel mai bine poti face jucarii sau cercei bratari daca esti fata sau mai stiu eu ce iti place tie. bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti face martisoare, chestii de atarnat in brad de Craciun, bratari, coliere, cutite sau sabii, inele cu pietre semi-pretioase sau fara pietre, shuriken-uri, daca te pricepi la desen poti face felicitari sau poti face desene pe care sa le vinzi pe un site al tau. Sau invata origami si poti vinde lucrarile pe net sau la cunostinte. Daca te pricepi la tamplarie poti face scaune, mese sau te apuci de sculptura in lemn.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu, gandeste-te la ceva interesant gen un fel de "jucarie" care merge cu apa sau cu foc, facuta din obiecte de prin casa thinking Fii creativa!winking Toata lumea poate tongue mai cauta si pe internet ceva, poate gasesti happy

pace!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am gasit pe net ceva interesant ce cred ca ti-ar placea dar nu iti arat pana nu dai un semn de viata ca sa stiu ca ai citit raspunsurile noastre.

| 828216262 explică (pentru anonim_4396):

In fiecare zi urmaresc raspunsurile voastre))

| Happyjump a răspuns:

Cauta pe youtube si facebook sunt multe idei bune

| xrapalexx a răspuns:

Ilovehandmade.ro/

harmonyhandmade.ro/

| Ely3434 a răspuns:

Bratari ale prieteniei smug Scrii pe youtube,, bratari ale prieteniei " si gasesti diferite modele : inimioare, inimi, romburi, romburi pline, linii,,, v ", pe stanga si pe dreapta linii verticale iar in mijloc orizontale. smug Sunt foarte frumoase, le faci in ce culori vrei. Fundita? :*

| Sissy24032 a răspuns:

Bratarile Prieteniei, Felicitari Quilling big grin eu asta fac

| Raluca77 a răspuns:

Cauta pe facebook asa:creatyve ideas, be creative si gasesti miii de idei desptre tot felul de lucruri (o sa ai de unde alege)bafta! 1cauta nu o sa regreti!

| Raluca77 a răspuns:

Cauta pe facebook sau pe google(pe fb gasesti mai multe) asa:creative ideas, be creative, i love handmade, creativity &ideas, diy crafts zone bafta! daca cauti nu o sa regreti!

| Andrada145 a răspuns:

Poti confectiona quilling,scrii pe net sau youtube Quilling,se pot face din ele cercei, lanturi, brose martisoare, tablouri, foarte multe optiuni.Sau origami, la fel gasesti si penet si pe youtube, si preferatul meu:Tabloutri cu nisip colorat! Faci asa: -pui intr-un recipient cilindric nisp si apa in parti egale apoi adaugi acuarlele tempera(12 ml, adica tot tubul) amesteci 1 minut si lasi la soare 2 zile dupa care scurgi apa ramasa si lasi nisipul la uscat. De aici e simplu:ai nevoie de lipici solid si foi-desenezi ce vrei apoi dai cu lipici desenul si folosesti nisipul colorat uscat presarand cu o lingura. Sper ca ai ce alege! pup*

| Liliana001 a răspuns:

Cred ca Shambala e o bratara pentru stilul oricui, iti propun sa incerci se primesc nemaipomenit de frumoase!