| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Cum poți sa obții o chitanta pentru un transfer bancar online? Am făcut transferul prin aplicație, dar am nevoie de o chitanta ca să dovedesc ca am făcut-o.

Răspuns Câştigător
| Brizbriz a răspuns:

Sigur, ai chitanta electronica in extrasul de cont (daca ai internet banking)
pentru ea fizica, trebuie dat telefon la banca si cerut chitanta fizica, apoi mers la banca si ridicat

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ceri un extras de cont la bancă, dacă nu reușești să scoți un pdf din aplicație. În general, te duci pe plata respectivă și acolo trebuie să ai opțiunea de salvare / trimitere.

| UserRo10 a răspuns:

Confirmare de plata primesti automat in aplicatia de internet banking si o printezi. Sau mergi la unitatea bancara sa iti dea o copie