| Denisuuu08 a întrebat:

Cum vi se pare meseria de avocat? Sau de actor? Dau vot sau funda (ce vreti)!

Răspuns Câştigător
| Natashha a răspuns:

Mai nou la facultatea de drept se duc cu sutele, ajung doar vreo 30%, restul-s prin cluburi rataciti.Ca avocat e greu,trebuie sa stii atatea legi si constitutii penale, chestii din stat, dar insa ca actor e si mai greu.Nu din punct de vedere educational, ci al meseriei.Trebuie sa simti fiecare rol si sa intri in pielea personajelor si e greu daca nu poti.actoria e frumoasa dar nu o poti invata, ea creste in timp, inca de la o varsata frageda.Pana si viata e un rol in care minti ca un avocat.
funditahappy

| Denisuuu08 explică (pentru Natashha):

Iti multumesc foarte mult pentru parere! Intr-o mare parte ai dreptate!

9 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Actorul se uita cu drag printr-o rama de carton obosita,vede cortina,masinistii jucand table si spune"Minunat rasare soarele de la fereastra ta,iubito!"
Avocatul se uita cu interes in actele dosarului,priveste clientul sau numit Scorpionul Manciurian Auriu si spune:"Fluturele acesta catifelat este nevinovat,dragii mei!"
In rest, de satisfactii si compromisuri au parte si actorul si avocatul, tot un ficat au si unul si altul iar golurile si plinurile din viata le poarta cu ei prin toate rolurile/dosarele.

| zxcxzxc a răspuns:

Ca avocat e mai plictisitor si trebuie sa mintzi mult! meseria de actor este super daca poti sa o practici! in aceasta meserie poti fi ce vrei! ai mai multe vieti intr-una cum ar fi! ca actor poti juca rolul unui avocat dar invers mai greu! sa fi actor este o meserie grea! nu toata lumea poate sa faca aceasta meserie! sper ca te-am lamurit:* big grin ma rog eu nu sunt nici la una nici la alta! sunt la medicinalaughing)

| Denisuuu08 explică (pentru zxcxzxc):

Ooo.e frumoasa si medicina.dar nu e pe gustul meu! Sper ca nu te superi! Dar si a fi medic e ceva frumos,.e si in folosul comunitatii! Sa inteleg prin asta ca esti la facultate, nu?

| AlexTd77 a răspuns:

Nu stiu... daca nu ai succes cu actoria te faci avocat pentru ca ai castiga mai multi bani, dar daca ai succes cu actoria...castigi de 4 ori mai mult(funda?)

| tyorf a răspuns:

E frumos de avocat dar e si periculos actor asa si asa
!

| roxanik26 a răspuns:

Avocat este parerea mea! dar citeste asta:http://www.avoconsult.ro/......ocat-.html

| Denisuuu08 explică (pentru roxanik26):

Si eu m-am gandit la avocatura! Multi mi-au spus ca mi s-ar potrivi putin...altii.''aaa.te duci sa stai 6 ani in facultate. il loc sa te distrezi'' dar pe mine nu ma intereseaza ca stau 6 ani in facultate...si la actorie as sta mult! Oricum iti multumesc pentru raspuns!

| DanaHincu a răspuns:

Avocat.muuuuulte multe documente,griji, batali, stres.pe cand colo la actor mult mai frumos,e ca si cum ti-ai juca rolul propriu in viata, pe scena iti dai tot ce ai mai bun, ca publicul sa te placa.Si in acelasi timp te distrezi, e funnyhappy(am incercat asta).