| MihaiCristian21 a întrebat:

Bună, dacă am trimis niște bani din Skrill în card meu și Ibanul l-am pus bine și mai îmi cerea Swift codul care l-am luat de pe un Swift Code finder și am selectat acolo visa debit clasic iar cardul meu este unul Orange Visa știti cumva dacă bani vor mai întra pe card sau vor fi blocați sau ce se va întâmpla cu ei?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

SWIFT Code nu se referă la card, ci la banca emitentă a cardului.
Astfel, banii nu vor intra, căi nu vor pleca.
Banii nu intră pe card, căci pe card nu sunt bani. Cardul este o modalitate de comunicare cu contul tău bancar.

| MihaiCristian21 explică (pentru sadrian46):

Pai bani au fost trimiși iar acum bani ar trebui sa între luni-miercuri și eu i-am trimis din Skrill în card

| MihaiCristian21 explică (pentru MihaiCristian21):

Intre*

| sadrian46 a răspuns (pentru MihaiCristian21):

Nu se pot trimite în card. Cardul este o cheie pentru contul tău bancar. Acesta are un IBAN iar banca la care ai contul are un cod SWIFT.