| Delia2801 a întrebat:

Daca vreau sa iau un telefon in rate de la Altex si vreau pe numele bunicului care are pensie, vor accepta asta cu talonul de pensie?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da daca nu cumva bunicul tau are o varsta la care nu mai este eligibil, daca are o pensie alta decat cea de handicap si daca rata nu depaseste 35% din pensie.

| CuriousStuff a răspuns:

Depinde de cat de mare e pensia si cat de scump e telefonul. In teorie se poate. Dar trebuie sa vezi ce zice banca.