| CriCri1 a întrebat:

Buna!
Doresc sa imi deschid un magazin online de haine si as dori cateva lamuriri. Stiu ca trebuie sa am un PFA si un site (astea se rezolva), dar cum iau legatura cu furnizorii, ce alte autorizatii sunt necesare si care sunt riscurile.
Merci mult!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Riscuri legale nu sunt atata timp cat tai facturi si platesti taxele. sungurul risc e sa nu iti mearga afacerea.

| CorneaPaul a răspuns:

De alte autorizati in afara de COMERT nu aveti nevoie pentru magazin online!
Va pot propune pentru afacerea dumneavoastra o pagina de facebook cu foarte multi utilizatori 84.000 care sigur ar fi interesati de haine.

| CriCri1 explică:

Merci de raspuns.
De exemplu am vazut magazine cu vanzare pe facebook, adica au pus fetele poze cu modelele de haine, au pus pretul si asteapta comenzile. Dupa ce au cereri trimit comanda la un anumit site apoi la sosirea coletului le impart fiecarei cliente. La o asemenea afacere care sunt riscurile si am nevoie de o intelegere cu firma de la care cumpar hainele sau pot eu de capul meu sa le repun la vanzare cu pretul dorit demine?