| GreenNature a întrebat:

Bună, este cineva interesat să sponsorizeze un liceu pentru tricouri de voluntariat la Salvați Copiii?

4 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

Aia de la Salvati Copiii scot toti banii din tara si-i trimit in marea britanie, unde sunt inregistrati. De acolo intra in trafic de arme, sponsorizari terorism, si sponsorizari campanii electorale. Nu stii tu, nu stiu aia de deasupra ta, nu vor sa creaza aia de deasupra lor, dar stiu cativa... Si asa sunt 99% din ong urile astea caritabile. Doar 10% maxim 20% ajung la copii (dar e mult 20%) Asa, cat sa existe o dovada pe undeva ca s-a facut ceva.

| GreenNature explică (pentru Sonia822):

Eu am întrebat daca este cineva interesat sa susțină financiar elevi pentru as putea achizitiona tricouri pe care sa scrie VOLUNTAR "SALVAȚI COPII" si respectiv numele liceului de unde provin, eu consider ca este un lucru frumos sa fii voluntar si sa ajuți pentru ca este o satisfacere morala pentru noi cei care ajutăm si vrem sa facem cat mai multe persoane sa recurgă la un asemenea gest.

| Sonia822 a răspuns (pentru GreenNature):

Si dupa ce devii voluntar, nu te intrebi ce se intampla cu banii? Pt ca voluntarii strang bani (in numele copiilor, dar intrebuintatide altii in scopuri nasoale)

| GreenNature explică (pentru Sonia822):

Daca ești un voluntar cu sufletul curat si chiar vrei sa ajuți acei copii te asiguri ca banii ajung unde trebuie, iar daca observi ca este ceva neregula iei măsuri in aceasta privința si te duci pana in panzele albe ca sa faci dreptate. Eu zic ca ești pe langa întrebarea pe care eu am pus-o.