| abcd13566 a întrebat:

Eu sunt acum in clasa a 11-a la filologie. La facultate vreau sa ma duc in Iasi la Psihologie insa pe viitor as vrea sa lucrez intr-o companie care organizeaza nunti. Eu intentionez sa fac niste cursuri de make up tot in Iasi (ma pricep destul de bine sa machiez si acum) plus ca fiecare mireasa are nevoie de un machiaj cat mai special. Vreau sa ma duc la Psihologie pentru ca alta optiune simt ca nu as avea. Imi place foarte mult acest domeniu, iar anul trecut am fost cea mai buna la aceasta materie ( in rest la celelalte materii sunt pe la mijloc). As vrea sa va cer parerea in legatura cu acest plan al meu pentru viitor. Sunt o persoana foarte meticuloasa si ma descurc sa organizez lucruri. Poate ca psihologia nu prea pare sa aiba treaba cu nuntile insa eu cred ca trebuie sa reusesti sa cunosti omul care apeleaza la tine in speranta de a avea o nunta cat mai frumoasa. Ce parere aveti?big grin

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti pierzi timpul cu facultatea aia daca nu vrei sa profesezi in domeniu. Pentru ce vrei tu mai bine faci un marketing sa poti promova mai bine afacerea si sa atragi clienti, sau poti face ceva pe partea artisticam design ceva