| YQANA a întrebat:

Buna TPU se organizeaza in scoalamea halloween si asa vrea sa ma imbrac ca o mireasa moarta.cu ce m-as putea imbraca(+machiaj) ca sa seman cu o"mireasa moarta"?thinking dau funda! :*. tnks!

Răspuns Câştigător
| Ramonelle a răspuns:

Buna YQANA!
Daca as fi in locul tau m-as imbraca cu o rochita alba (pana la genunchi), cu niste dresuri rupte. Parul l-as ciufuli putin, si mi-as face un smokey eyes. Incearca combionatia asta si vezi ce iesewinking. Distractie placuta la petrecerea de Halloweenhappy

| YQANA explică (pentru Ramonelle):

Multumesc dar nu stiu eu m-am gandit la par sa imi fac un coc ciufulit? ca balerinele normale laughing si cele siniste cum doresc eu sa fie m`ai ciufulit si tapat? ce zici este o idee buna? :* Astept raspunsul tau! si ai funda. Multumesc enorm :X.

| YQANA explică (pentru Ramonelle):

Da este o idee genialaaa! Multumesc mult! Dar mi-a venit o idee! daca mi-as face un coc m-ai ciufulit balerinele "normale" au cocuri si daca ii aplic ideea cu "balerina sinistra" sa il fac m-ai ciufulit si tapat? ce spui? este o idee buna? :*. daca nu m-ai imi place alt raspun, poate o sa m-ai raspuns cineva TU AI FUNDA!:X Tnkss :*

| Ramonelle a răspuns (pentru YQANA):

Cred ca ar merge si un coc ciufulitthumbs up.De ce nu?laughing Dar eu cred ca parul tapat si ciufulit ar merge mai bine daca il ai brunet si lung laughing Oricum, ambele variante ar arata bine :* Succes!:*

| Ramonelle a răspuns (pentru YQANA):

Cu multa placere:*! Sa te distrezi!

| YQANA explică (pentru Ramonelle):

Multumesc :*!

15 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Complicat, mai ales ca nu ai un studio de efecte speciale, trupa ta de machiaj, de costume samd. La un film, lucreaza vreo 20 de persoane pe langa un actor ca sa fie pregatit pentru filmare.
Cel mai bine este sa cauti filmulete pe Youtube, si sunt gramada, care iti arata cum sa te pregatesti ca sa te faci un "mort viu". Uita-te si la asta, ce poate face:
http://www.youtube.com/watch?v=7dW0A4rnnYk

| Zenithf a răspuns:

Asta ii chiar mai fain, parerea mea:
http://www.youtube.com/watch?v=op_SVJHpmxI&feature=related
Iti trebuie poate si lentile de contact, si masti, silicon sau alt material care se foloseste pentru a da relief ranilor, pe care cu siguranta o mireasa moarta care se respecta trebuie sa le aiba...

| Pikaciuuu a răspuns:

Wow..interesanta alegere thinking mi-ai mai dat o optiunelaughing Imbraca`te intr-o rochie de culoare deschisa si fa-ti pete cu noroi thinking sau ceva inchis thinking si machiaza`te,, manjit" la ochi thinking dar un machiaj sa iti scoata ochii in evidenta thinking

| GatitulMiresei a răspuns:

Alege o rochie care a mai fost purtata!
www.gatitul-miresei.ro
Căutare foarte uşoară. Îţi poţi găsi rochia de mireasă din câteva clicuri! Încearcă!

Iar pentru machiaj, incearca la magazinele cu rechizite, vopsele speciale pentru fata (pentru copii)

| YQANA explică (pentru Cαтєα21):

Mersii. dar nu-i ceea ce caut eu doresc sa fiu ceva m`ai sinistra. dar nici chiar asa. Multumesc totusi pentru raspuns happy

| GeaninaStefan a răspuns:

Pentru o costumatie ca asta la rochie iti trebuie
-foarfeca
-acoarele de culori inchise
-o rocie alba lunga
-un lighean
-si acuarela rosie
-pensuli
-un bucget de trandafiri rosi uscati
ia foarfeca si taie partea de jos a rochiei rupeo putin in partea de jos dupa aia pune in lichean apa si acuarelele inchise la culoare pe cea rosie sa nu o pui si inici verde inchis sa nu pui, pune rochia in lighean pana la mijocul parti de jos a rociei dupa aia puno la uscat cateva ore dupa aia dupa ce se usuca ia vopseaua rosie si fa pete de sange pe rochie cam atat cu rochia.
machiaj Dead Bride - Halloween Look.
Cam atat sper sa iti fi folosit sfatul meu

| GeaninaStefan a răspuns:

Pentru o costumatie ca asta la rochie iti trebuie
-foarfeca
-acoarele de culori inchise
-o rocie alba lunga
-un lighean
-si acuarela rosie
-pensuli
-un bucget de trandafiri rosi uscati
ia foarfeca si taie partea de jos a rochiei rupeo putin in partea de jos dupa aia pune in lichean apa si acuarelele inchise la culoare pe cea rosie sa nu o pui si inici verde inchis sa nu pui, pune rochia in lighean pana la mijocul parti de jos a rociei dupa aia puno la uscat cateva ore dupa aia dupa ce se usuca ia vopseaua rosie si fa pete de sange pe rochie cam atat cu rochia.
machiaj Dead Bride - Halloween Look.
Cam atat sper sa iti fi folosit sfatul meu

| bisebi a răspuns:

O rochie un pic mai ciopartita cu niste machiaj mai negru si parul mai ciufulit

| antonikaia a răspuns:

Machiajul:dai cu crema dupa care dai cu fard alb fata ochii obrajii, buzele negre parul tapat si dezordonat(sa nu cumva sa il aranjezi), haine:o rochie bufanta sau o juste cere o tai si o presari cu fard negru distractie placuta