| George0508 a întrebat:

Buna,eu sunt la profil economic la liceu,as vrea sa urmez facultatea de marketing iar după terminarea sa încerc sa imi deschid o afacere,nu ma gândesc la afaceri de milioane de euro sau sute de mii,ma gândesc la o afacere care sa mi producă un venit decent, ce ziceti?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Succes!

| Violleta2022 a răspuns:

Mai bine ai merge la o Facultate de Business sau ASE, ca marketingul nu te ajuta prea mult intr-o afacere personala, decat sa-ti faci reclama si publicitate, ori tu ai nevoie de studii solide despre cum sa incepi o afacere si sa o dezvolti.
https://www.ase.ro/

Vad ca ai doar 16 ani, deci mai sunt 2-3 ani de liceu, si suficient timp sa decii unde vrei sa mergi si ce vrei sa faci, acum fiind important sa inveti bine la scoala si sa-ti iei BAC-ul cu note mari, ca sa ai sanse sa intri la facultate si sa-ti faci un viitor, asa cum iti doresti.

| Lukasssz a răspuns:

Daca ai deja o idee, da-i bataie!

Răspuns utilizator avertizat