| bator a întrebat:

firma mea a cumparat un calculator/laptop second hand cu windows preinstalat de la firma X (firma X e partener Microsoft). Pot sa revand calculatorul cu windows daca firma mea nu e partener Microsoft?
Multumesc

3 răspunsuri:
| Bogdy2k a răspuns:

Desigur ca se poate vinde, Licenta Windows este transmisibila. Normal ar trebui sa ai lipit pe calculator un fel de certificat frumos stampilat Microsoft cu KEY`ul windows`ului, versiunea, patch`ul, etc.

| InspiratieDIY a răspuns:

Licenta apartine calculatorului, nu firmei. Deci da, il poti vinde.

| MaroonMary a răspuns:

Se poate fara probleme. Licenta e valabila per calculator, nu per persoana.