| anonim_4396 a întrebat:

Ati cumparat vreodata de la second hand? Daca da, ce? Ati face asta?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Da, am cumparat haine moderne, calitative si in acelasi timp de firma de la second hand.Bine,aproape noi sau foarte putin uzate.De ce? Pentru ca ce gasesti la SH nu gasesti peste tot.

13 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Eu mi-am luat haine de la SH si cu eticheta sau haine de firma la preturi foarte bune, nu se compara cu ce gasesti in magazica, sau daca se compara alea sunt la niste preturi de ti se face nervu cret laughing

lolita
| lolita a răspuns:

Recunosc, niciodata! hainele care le am de anul trecut sunt deja secont, nu mai sunt de moda asa ca nu-mi voi cumpara niciodata haine de la second, daca vreau ceva mai ieftin merg la cumparaturi cand sunt reduceri si cam tot aia este laughing

| dulshe a răspuns:

Nu eu ci mama a luat odata niste tricouri de sters geamurile si praful pentru ca numai pentru asa ceva sunt bunelaughing

| tukhey23 a răspuns:

Da multe haine... sunt mai frumoase, decat la un magazin normal happy

| alexa a răspuns:

Trebuie sa recunosc k dabig grinbig grinbig grinpt k exista si haine frumoase(asta nu in toate second handurile)care merita sa le ei de aqlo la un pret mai mic decat dintr. un magazin unde sunt la fel la un pret mai mare...merita sa mai economisesti nista banuti mai laes acum k e crizalaughingwinkingbig grin

| cyufulyky a răspuns:

Da am cumparat de fapt ma duceam cu mama cand eram mai mik[aveam vreo 7 ani]...si-mi cumparam orice haina...doar pentru am-i face haine la papushi...pe atunci era distractiv sa-mi fac propiile haine la propiile papushi...in schimb acum nu ma mai joc cu papushi deci nu mai am treaba cu second-handuwinking

| zu a răspuns:

Nu prea ma incanta ideea, dar stiu destula lume care cumpara de la sh. oricum, cred ca iti poti cumpara haine dragute la un buget mult mai mic, decat din magazine.

| eeeeeeeeee a răspuns:

Da, pentru ca ceea ce imi permit eu sa cumpar nou e de o mai proasta calitate si cu aspect mai ieftin decat ceea ce gasesti la second hand.plus ca nu mai vezi 10 ca tine pe strada.la incaltaminta insa nu m-am aventurat, ca nah!

| Foca_4528 a răspuns:

Eu zic ca e ok si second hand!

| pppaaauuulllaaa a răspuns:

Am vazut vedete care cumparau de la second hand haine dar nu din romania

| Ys a răspuns:

Pana la urama si second hand este un magazin ca toate magazinele...si sa stiti k in romania acolo gasesti haine frumoase tot ce vrei si costa si mai putin ca in magazinele celelante...si nu este o rusine sa cumperi de acolo

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai, in armata rufele se spala la gramada si se dau inapoi tot la gramada. Deci porti camasa purtata si de altii. Asa m-am pricopsit cu ceva. Ofiterul ii spune prurit, subofiterul ii spune scabie, iar soldatului i se spune ca are riie. Deci concluzia trebuie sa o traga fiecare.

| dida a răspuns:

Da am cumparat si cumpar.pentru ca sunt la un pret mult mai ieftin si de firma. De obicei se spune ca numai astia mai saraci apeleaza la astfel de magazine, dar am vaz pers bogate care cumpara din SH pentru ca intr-adevar merita sa iei ceva bun si de calitate... faptul ca sunt uzate, nu stiu exista si detergentbig grin Nu se merita sa iei orice produs dintr-un magazin normal care in acelasi timp il gasesti si intr-un 38 dar la un pret mult mai mic(aaa pardon acum se zice 3, 8 ca na vb in RONi big grin)