| valoaresitupeu a întrebat:

hei am 13 ani si vreau sa stiu cum as putea face rost de bani fara sa ma milogesc pe langa parinti si rude?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai cum, ai rabdare o sa muncesti toata viata pentru bani, inca nu e momentul pentru tine

| alexutza222 a răspuns:

Poti sa iti iei un fel de job. Ideea e ca la varsta asta nu cred ca vei obtine cine stie ce ob sau salariu. Incearca la pliante. Daca ai vreun talent(cantat, pictat) poti scoate bani frumosi de aici cu putin noroc.(canti in restaurante, la petreceri, sau vinzi tablouri).

| AnimeDaisukiFuckingKillYou1 a răspuns:

Pune copita pe catre, ca deocamdata nu ai unde sa te angajezi la 13 ani.

| Panfil_Marina_1995 a răspuns:

Descoperati mai întâi talentul, și de exemplu dacă talentul tău este în a picta, fa-ti un blog în care le vinzi la cei din localitatea ta, dacăai talent în cântat și nu merge sa cânți la petreceri sau tot ce a enumerat Alex, cântă pe strada :3 Dacă ai în dans tot la fel ca la cântat tongue știi ca dacă dansezi/cânți în strada, să folosești metoda aia cu căciula sau altcevaîn care oamenii să pună banii happy Bafta!

| LuizaLui_Lui_1995 a răspuns:

Pai, poti munci, adica cand te duci la bunici le spui ca uzi florile, hranesti animalele, faci treaba dar sa iti dea si tie cativa bani, sau poti face tu martisoare si sa le vinzi, sau ce iti mai vine tie prin cap...
Bafta!

| D0r3l a răspuns:

Eu iti sugerez MarketGlory este un joc de strategie online http://www.marketglory.com/strategygame/Trynda1