| Magdallena1996 a întrebat:

Îmi doresc sa devin un bun bucătar, dar pe lângă diferite cursuri exista și alte variante de a învăța? Spre exemplu, facultate.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nu exista facultate "de gastronomie" in Romania! Pentru calificarea in meseria de bucatar ai la dispozitie scoli profesionale de 3 ani, liceu tehnologic cu specializarea in "tehnician in gastronomie" sau cursuri de perfectionare in meseria de bucatar (organizate de catre un formator de calificare profesionala).

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Scoala profesionala