| Allyxoxo a întrebat:

Buna,
In ce domeniu as putea profesa dupa ce termin facultatea de Afaceri internationale? Am cautat si pe net, dar nu am gasit foarte multe detalii. As fi foarte recunoscatoare daca m-ati putea ajuta

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În domeniul afacerilor internaționale, dacă știi ceva, dacă te angajează cineva. Să vinzi, să cumperi, asta înseamnă afaceri, doar că nu vinzi la piață, vinzi în străinătate. Cauți clienți, negociezi cu ei prețuri și condiții, termene de livrare și mijloace de plată plată, finanțări de la bănci, modalități de plată, modalități de transport, asigurări și contracte futures, cotații bursiere, et caetera.