| 0ZZI a întrebat:

Daca vreau sa cumpar ceva de pe internet prin credit card si cardul e in lei dar imi cere in euro pot plati in lei? Daca nu pai ce pot face? Va rog sa imi raspundeti doar daca stiti precis sau ati incercat singuri!

Răspuns Câştigător
| manuel72 a răspuns:

Cardul de credit acopera cheltuielile in orice moneda ar fi ele, indiferent de valuta contului din spatele cardului.Banca ar trebui sa nu-ti ia comision pentru schimbul valutar, dar asta nu e asa de sigur.