| mircea354 a întrebat:

Buna la toti! am urmatoarea intrebare:
Care este diferenta dintre android 2.2 Froyo si 2.3 Gingerbread(la telefoane mobile)? Cu ce este mai special 2.3? SE pot descarca mai multe aplicatii? De fapt ce este acel android mai detaliat?
Astept raspuns rapid! FUNDA! a

3 răspunsuri:
| gamestoper1998 a răspuns:

Exact cum a zis steffanut nu-i mare diferenta dar mie mi se pare mai buna versiunea 2.3 mai ales pe Vodafone smart 2.Verisoara me-a avea un telefon cu 2.2 si l-am comparat intr-o zi pe al meu si pe al ei vazandu-se diferente la performanta bineinteles si navigare.

| Gabriel_Vali_1989 a răspuns:

Buna! Iti zic, eu am un Galaxy Pocket si 2.3 este mai bun.:-)

| Steffanutz a răspuns:

Nu este o diferenta majora intre 2.2 Froyo si 2.3 Gingerbread. Depinde si de telefonul pe care il ai, eu am un galaxy mini si i-am facut uptade la 2.3.5 si l-am modat cu Cyanogen si singura diferenta este la setari ( ai ceva mai multe ) si la interfata telefonului ( arata mai bine - teme si astea ). Eu sunt multumit de el. eu zic sa il incerci... Poti cauta si pe youtube sa vezi cum arata