| Cosergar_Anca_1994 a întrebat:

m-am stabilit de curand la Londra, avand un copil am inceput demersurile pentru benefit... copilul meu avand 1 an si 3 luni in Romania inca primesc indemnizatia pentru cresterea copilului. acum trebuie sa o opresc din Romania si as vrea sa stiu daca o alta persoana o poate opri sau trebuie sa ma intorc eu sa o opresc?

Răspuns Câştigător
| 8imal a răspuns:

Daca inainte aveati o persoana mandatata prin notar sa se ocupe cu plati incasari ori alte servicii o poate face si in acest caz in caz contrar va trebui sa mergeti personal!