| anonim_4396 a întrebat:

BUNA TPU. Sunt insarcinata in 2 luni, tocmai am terminat facultatea pe 27 iunie 2012 si as vrea sa stiu daca as putea beneficia de indemnizatia pentru cresterea copilului si ce trebuie sa fac pentru asta. MULTUMESC

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Inscrie-te la somaj, ca sa ai continuitate dupa studii. O sa intri apoi in prenatal si toate celelalte. Iti trebuie actele de la terminarea facultatii, buletinul si o adeverinta de la medicul de familie, cu care te duci la oficiul de somaj din zona in care ai adresa de pe cartea de identitate.

1 răspuns:
| Empathizer a răspuns:

Lag mare, am mai raspuns acum 5 minute, si inca nu apare raspunsul.

Inscrie-te cat mai repede la somaj, ca sa ai continuitate dupa terminarea facultatii si sa poti intra apoi in concediu pentru copil.