| nmlnmlnmlooo a întrebat:

Ma gandeam ca din vara sa imi fac un proiect cu fonduri europene pentru tineri fermieri, dar nu stiu ce demersuri trebuie sa fac, si daca trebuie sa am studii in domeniul agriculturii. Daca m-ati putea ajuta, orice sfat e bine venit.

3 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Atunci gandeste-te ce vrei - capsuni, livada sau cresti albine? Nu e chiar tot una.

| TimSem a răspuns:

Ioi, ăsta e o chestiune care nu poate fi pusă într-un mesaj. Cel mai bine pune-te și caută pe net totul despre domeniul ăsta. Îți va lua cam o lună ca să te documentezi.
Mai sunt și firme specializate în accesarea de fonduri europene, care scriu proiectele și își iau comisionul (care este inclus în proiect, deci nu trebuie să-l dai tu din buzunar) doar în cazul în care li se aprobă proiectul.

| ma3ryian a răspuns:

Nu-ti va da nimeni nici 5 bani! Fa ferma din banii tai nu te incurca cu astea!