| juliano95 a întrebat:

ma numesc Iulian, am o varsta frageda, si as vrea sa aflu cateva informatii in legautra cu ce poate sa imi faca cineva daca are numele meu complet, adresa, numarul de telefon, data nasterii, starea civila si ocupatia, va multumesc!

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Daca tot zici ca ai o virsta frageda, starea civila e si greu a naibii de ghicit, la fel si cu ocupatia... Restul informatiilor ajung de multe ori publice fara sa vrei, cum am patit eu cind ma inscrisesem la un curs de engleza si publicasera astia listele cu toti participantii si datele lor personale pe net. In principiu, stai linistit. Nu are rost sa iti faci griji aiurea, ca daca e sa iti faca cineva rau, iti face oricum, plus ca tu sau eu sintem niste neica nimeni - nu sintem milionari, nu avem rude milionare care sa plateasca rascumparari pentru noi (presupun...), in cel mai rau caz putem fi luati cu japca de pe strada si sa ni se recolteze organele pentru transplanturi.winking

| Matt24 a răspuns:

Te poate cauta, te poate santaja avand adresa ta. Daca nu are cnp-ul tau si seria si numarul de buletin nu poate sa faca imprumuturi bancare pe numele tau.

| MCG a răspuns:

Mai nimic grav, de fapt orice ti se poate intampla si daca nu ti s-ar stii astea, poti fi rapit, cautat, calcat de masina, etc. Dar astea se pot intampla chiar si daca nu se stie nimic despre tine!

| Roliii a răspuns:

Mai degraba ce nu poate sa-ti faca? Multe:poate sa intre peste tine in casa, poate sa te gaseasca mai usor, poti deveni ca si un produs pentru cineva, poti deveni marfa lor, daca iti are numele se pot afla aproape toate dintre acestea si multe altele.Deci nu te lasa Pacalit si nu le posta.