| serap a întrebat:

Cum aflu o adresa daca stiu numele, data nasterii si zona? multumesc

Răspuns Câştigător
| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns:

E destul de usor,dar pentru asta iti trebuie vointa! Cel mai elocvent mod este sa mergi la primaria acelei "zone", poti intreba acolo, la populatie si evidenta se fac si buletine acolo.Ii spui numele si reprezentantul(angajatul) iti poate spune adresa fara nici o tinere.Ca cetatean roman ai dreptul sa stii.(Fiecare om are un dosar depus la primarie cu date personale,ca persoana fizica,nu poti afla decat adresa si numele, in cazul tau adresa, sper ca te-am ajutat! App.Sa stii ca nu exista nici un site unde poti bate numele persoanei la tastatura si sa-ti apara adresa! Nu fii credul! Bafta!

10 răspunsuri:
| gcristinel21 a răspuns:

Daca respectivul/respectiva are telefon fix de la romtelecom, poti cauta pe www.paginialbe.ro. Altfel nu cred ca exista alta metoda.

| serap explică (pentru gcristinel21):

Nu are tel de la romtelecom ...asa m-as fi descurcat... are nr de Vodafone si rds

| PapuShyk00 a răspuns:

De mess sau de ce?

| serap explică (pentru PapuShyk00):

Nu, adresa unde locuieste... cea de mess o stiu

| PapuShyk00 a răspuns:

Daca respectivul/respectiva are telefon fix de la romtelecom, poti cauta pe www.paginialbe.ro . Altfel nu cred ca exista alta metoda.

| PapuShyk00 a răspuns:

Nu stiu, ma mai gandesc.

| PapuShyk00 a răspuns:

Dar iti trebuie astazi/?

| serap explică (pentru PapuShyk00):

Nu astazi... dar cu cat mai repede cu atat mai bine...

| serap explică:

Adresa unde locuieste... nu are nr de romtelecom, doar rds si Vodafone... Ms celor care macar incearca sa ma ajute

| serap explică:

Adresa unde locuieste ma intereseaza... si nu are tel de la romtelecom, ar fi fost simplu asa... are doar de la rds si Vodafone