| Gabi556 a întrebat:

Buna,mi-am facut cont pe LiveJasmin si as vrea sa stiu cum as putea sa retrag banii fara sa ma trezesc cu fiscul.Stie cineva daca metoda de plata prin Payoneer e sigura sau pot exista probleme?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Nici o metoda nu e sigura, doar ca fiscu' inca nu sta sa vaneze pestisorii astia mici. Pentru linistea ta sufleteasca, poti sa iti faci microintreprindere si iti faci contract cu o ora pe zi. Platesti vreo 70 RON pe luna si ai asigurata sanatatea la stat, iar pe langa asta mai platesti vreo 2-3% impozit pe venit si 5% pe dividende. E cea mai ok forma prin care poti incasa legal fara sa te rupa in doua cu taxele momentan.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu fiscul te trezesti daca incasezi foarte multi bani, la cateva incasari acolo ii doare in pix de tine