| Roxana19aa a întrebat:

O modalitate de a face bani? Imi puteri spune, rog persoanele dezinteresate sa nu-mi răspundă

15 răspunsuri:
| Parmalat a răspuns:

Trebuie sa stii intai de cati banuti ai nevoie.

Ai putea sa-ti faci un prieten care sa-ti dea niste banuti siguri in fiecare luna.

Eu asa faceam cu prietena mea de liceu, ii dadeam niste banuti in fiecare luna.

Daca ai ambitii mai mari, poti merge la un salon de videochat. Se castiga (nu ca pe vremuri), dar inca se castiga.

Orice altceva implica niste eforturi si nu se face de pe azi pe maine.

| Violleta2022 a răspuns:

De fapt, toate persoanele care iti vor raspunde sunt dezinteresate, pentru simplu fapt, ca tu esti singura interesata d eun raspuns la intrebarea ta.
Deci, mentiunea ta a fost fara sens.

Acum, depidne cati ani ai!
Poti face munca part time de la 15 ani, confrom legii, daca vrei sa te angajezi legal, cu cativa lei pe ora, dar nu mai mult de 4ore/zi.
Dar poti face prostituie, ilegal, de la ce varsta iti tuna prin cap.

| Roxana19aa explică (pentru Violleta2022):

Trebuia sa scriu mai sus,, rog seriozitate", dar STI ce? Nu cred ca se ținea cont. Eu iti dau un sfat :
•Nu mai vorbi aiurea, si-al doi-le-a
• Dacă ma prostituez sau dacă o sa fac asta vreodată este strict problema mea, este viața mea personală si intimă
Asa ca nu ma lua la misto ca :,, Dar poți face prostituție, ilegal, de la ce vârsta iti tuna prin cap "

| user123654 a răspuns (pentru Roxana19aa):

Dacă te prostituezi, tocmai asta e. Că nu mai ai parte de „viață personală și intimă". Aia nici măcar nu mai e viață.
Iar odată ce te prostituezi, nu te mai poți reîntoarce vreodată la a te putea numi FEMEIE.
Însă din cum observ că gândeșți... Comentariul meu cel mai probabil e în van. Îmi pare rău pentru tine. sad

| Roxana19aa explică (pentru user123654):

Pribabil! O iau in considerare ca pe-o metafora ceea ce mi-ai spus tu mie, înțelegi?

| user123654 a răspuns (pentru Roxana19aa):

Tu ești cea care nu înțelege multe. Printre care și cuvântul „metaforă" (recomand DEX). Nu era nicio metaforă, „înțelegi"?

| Roxana19aa explică (pentru user123654):

Eu înțeleg destul de bine dacă imi citești comentari-ul ai sa vezi ca n-am spus ca este o metafora am spus ca o iau in considerarea ca pe-o metafora!

| user123654 a răspuns (pentru Roxana19aa):

Nu ai cum să „o iei ca pe o metaforă", dacă nu am folosit metafore... Dar e greșeala mea, recunosc. Așa îmi trebuie când mă pun cu cine nu trebuie, respectiv cu persoane nesimțite, imature și inculte. Deja ai luat-o pe o pantă greșit, dacă iei în calcul varianta prostituției. Refuz să discut cu cineva care are o asemenea mentalitate și nu are capacitatea să înțeleagă ce face greșit, deși i se explică. Observ că nu accepți ajutor (prin urmare, nu știu de ce te afli pe acest site). Eu mă retrag din discuție, mai departe faci ce vrei. Succes în viață.

| Roxana19aa explică (pentru user123654):

Mai femei-o deci tu ai inceput, înțelegi tu? O iau cum vreau eu si niciodată n-o sa iau in calcul Prostituția.
Deci nu te mai da pe intelectuala ca deșteapta nu ești oricum, și-mi fac cont pe TPU pentru ca asa vreau eu, înțelegi? Nu cer nimănui permisiunea, cu atât ți-e!
Hai noapte buna!

| WaterDrop a răspuns:

De la 15 ani te poti angaja oriunde doresti tu atata timp cat ai acordul parintilor sau poti face ceva pe internet gen videochat, Youtube, vlog, etc.

| RaduMihaiRadu a răspuns:

1. Ia-ti un job
2.job secundar cu juma' de norma
3.munci ocazionale gen reparat ceva, instalari de windows etc
4.pui pe ad.fly un link cu ceva si la fiecare 10k accesari primesti 5$
5.vinzi conturi pe steam cu jocuri sau chestii
6.iti iei o aplocatie de jucat jocuri pe telefon. Joci jocul, aduni puncte, incasezi bani cu punctele cumulate(foarte greu faci bani, nu merita)
7. cersit la coltul strazii(vezi sa nu te ia la bataie oamenii strazii. De obicei locurile sunt ocupate)
8. furt
9.cumperi telefoane ieftin, eventual le faci reparatii minore si le vinzi mai scump
10. Aduci din china telefoane fake (Samsung, Iphone)cate 10-20(ca sa ai discount) si le vinzi in Ro mai scump
11. Cauti pe OLX sau site-uri de genul chilipiruri si le dai mai scump
12. Poate castigi bilete la Untold la Coca-Cola si le vinzi

| Justme111 a răspuns:

Te angajezi, înveți sa faci unghii, coafuri, epilare (la tine acasa). Vinzi online hainele pe care nu le mai porti, poti incerca sa te faci reprezentant la oriflame, avon (nu se câstiga asa mult dar avand in vedere ca e foarte usor si nu prea ai ce face... 30-100 de lei se câstiga foarte usor. Daca vrei sa fi reprezentant la oriflame poti sa imi scrii in privat) sunt multe variante.

| Roxana19aa explică:

Doamne deci sunteți

| Suciu_Filip_1997 a răspuns:

Fa chestia care iti place, sa faci si bani si sa si iti placa! Angajaza-te, intr-un loc unde se practica ce ti place daca ai 18 ani normal, sau poti incerca sa faci chestia aia care iti place acasa gen: pictat, gatitt (gem si altele) si sa iei bani pe ele. Sau poti face un fel de ''chestie'' de a cumpara ceva gen, un ceas si sa l vinzi cu 50-100 de lei mai mult decat la i cumparat asa faci profit de fiecare data big grin...