| vanessa001 a întrebat:

pe 28 februarie impreuna cu scoala vom vinde la mall martisoare imi puteti dezvalui niste "secrete"de marketing, adica cum am putea sa avem o vanzare buna?

Răspuns Câştigător
| Wannax a răspuns:

Sa fiti impecabili in vorbire si in imbracaminte trebuie ca gesturile sa nu faca clientul sa se simta inconfortabil si sa fiti mereu deschisi in a raspunde clientilor la intrebari referitoare la produsul ce il furnizati

7 răspunsuri:
| StiuCeSpun a răspuns:

De ex voi mergeti ca sa vindeti cu 3 lei bucata, pune o eticheta cu 4 lei taiat si pret nou 3 lei si - reducerea respectiva.
Uite aici si alte modalitati de a face bani:
Castiga bani cu facebook, comisioane intre 3 si 150 lei, castiga si din castigurile prietenilor tai.Inscrie-te aici: http://bit.ly/130vRnE
Scurteaza link-uri si castiga bani, castigi 20% din ce castiga referalii tai.Inscrie-te aici: http://bit.ly/WY8mEi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sti povesti si legende despre martisor? le spui cand le vinzi si asa vei atrage si vei vinde.cand nu stii inventezi una.despre culoarea alba si rosie imletita,despre randunele,cosarul cel norocos, potcoava norocoasa, inimioara dragostei, barza, ce aduce copii etc....atinge coarda sensibila a cumparatorului.

| Annitu30 a răspuns:

Ai putea sa ai mereu un zambet pe fata. asta intotdeauna functioneaza

| JasonMcCann a răspuns:

Să nu faceți ca la piață, gen „Cumpărați de la noi, avem mărțișoare, cumpărați de la noi". Lăsând gluma, fiți amabili, nu grăbiți persoanele, dați o impresie bună, și bine-nțeles, și mărțișoarele trebuie să fie „atrăgătoare". Și să nu puneți mărțișoarele pe jos, improvizați puțin laughing

| kaBooMx a răspuns:

Te duci la oameni (sa nu fie prea batrani) si le zici pe tonul cu care vorbeste mikey in videoul astahttp://www.youtube.com/......ttp?/watch

Si le zici: Ti s-a luat sa te certe prietena (respectiv nevasta)?
Vrei sa va impacati?
Iti place de o fata?
Nu ai bani dar trebuie sa faci cadou ca asa marge treaba?

CUMPARA ACUM MARTISOARE DE LA NOI SI LA 20 MARTISOARE CUMPARATE PRIMESTI UNUL GRATIS!
trebuie sa fii amuzant, ca doar esti la mall, nu la opera. Si la mall, lumea are nevoie de relaxare, nu de oameni care te fura pe la spate. Funda?

| RoxanaCC a răspuns:

Sa fiti amabili, sa nu agresati cumparatorul (sa il lasati cateva secunde sa se uite peste marfa), sa zambiti etc

| OliClaudiu a răspuns:

Va spun eu faceți rost de niște tipe foarte și băieți sexy presimt ca o sa se vândă ca pâinea calda laughing și planu nr 2 al meu ar fi dacă nu vin profi cu voi inventați o poveste trista pentru care strângeți bani ziceți ca pentru un copil sărac ca sa poată sa mai meargă la școală dacă este nevoie puneți și o poza cu ''amărâtul'' copil succes la vânzarewinking