| billy69 a întrebat:

poate sa imi spuna si mie cineva cam cat dureaza estimativ procedurile de suspendare a activitati unei firme? cate zile? Multumesc

Răspuns Câştigător
| mihu a răspuns:

Daca au mult de lucru la Registrul Comertului poate dura cateva saptamani pana la ridicarea actelor. Pentru a nu plati impozit forfetar pentru noiembrie, trebuie sa mergi la Reg. Com. pana la sfarsitul lunii octombrie, plus max. 15 zile calendaristice. Nu stiu daca in toate judetele accepta termenul de 15 zile. Oricum, pentru octombrie vei plati impozit. La Reg.Com. depunerea actelor nu dureaza mult.

5 răspunsuri:
| videoblog a răspuns:

Uite aici detalii si modele de acte ce trebuie depuse - http://www.cabinetexpert.ro/category/suspendare-firma

| cristim24 a răspuns:

1 ora. Cat completezi formularul si te introduce in calculator. Suspendarea unei firme incepe din data depunerii cererii. Diferit de incetarea activitatii unei firme, care este din data hotararii judecatoresti (poate dura si 3-4 luni de la data depunerii cererii). Ideea este ca la suspendarea activitatii unei firme platesti impozitul forfetar, calculat pe zi, de la inceputul lunii in care ai depus cererea pana la data depunerii cererii.

| billy69 explică:

Stiu pe cati ani se suspenda, ma intereseaza in cate zile de la finalizarea procedurilor de suspendara, acte, taxe etc .in cate zile se rezolva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt o firma
S. C (adica societate comerciala) se suspenda pe 3 anihappy!
Costa destul. 4 milioane. si oricum trebuie sa te duci sa pe l multe ghisee. [mmaa a facut asta cu firma sorei mele.]
happy
Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns: