| Faranum a întrebat:

Bună! Pot sa fac un împrumut de la CAR de 100.000 lei? (1 miliard lei vechi) Dacă da, cam care ar fi rata lunară? Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,

Trebuie sa ai fond acumulat in primul rand, iar valoarea imprumutului oferit poate sa fie si de 10 ori valoare fondului.
Adica daca ai fond depus de 1000 lei, atunci te poti imprumuta pana la maxim 10000 lei.
Mai trebuie sa ai si vechime.
Pana acum nu am auzit de imprumuturi asa mari si poate nici nu ofera.
Intereseaza-te mai bine la CAR-ul de care aparti.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Doar la banca poti imprumuta astfel de sume, dar trebuie sa ai salariu mare cel putin 2000 de euro.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate dar numai daca intrunesti conditiile lor, iar pentru asta trebuie sa mergi al ei cu adevarinta de salariat, buletinul si dovada ca esti membru CAR si ai platit cotizatie pana acum.
In ce priveste rata lunara va fi stabilia de perioada de luni sau ani, pe cat doresti a lua imprumutul cat si de garantia pe care o oferi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți dacă ai depus avans pe măsura împrumutului solicitat. Rata lunară ar fi pe la 10000 lei.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Împărătește la 12 luni si vei afla + dobândă.