| Endi_Endre_2001 a întrebat:

Buna, poti baga bani in contul de pe paypal ca prin metoda paysafe, adica te duci la un aparat si iti scrii contul si pui bani si ai bani in cont? fara card ca nu am. pot folosi o metoda cu cash? pentru a alimenta contul.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

NU, nu se poate asa ceva!
In primul rand Paypal este o platforma internationala de plati online!
Un cont Paypal se afce numai daca ai 18 ani impliniti si ai cont bancar sau credit card, pe care il legi de contul Paypal, fara de care contul Paypal nu poate fii verificat si folosit.
Payseafe este o metoda de plata locala, folosita doar in Romania.
Paypalul este un fel de banca internationala, prin care se pot face plati si incasari in toate colturile lumii.
Paypalul nu are automate sau servicii in Romania, totul se face numai online, daca ai cont verificat si aprobat de Paypal.

Contul paypal nu are nevoie sa fie alimentat, pentru ca isi trage singur bani din contul tau bancar (sau credit cardul) legat deja de contul de paypal.

| Endi_Endre_2001 explică (pentru Violleta2022):

Domnu' 1. eu am 17 ani și am cont de 2 ani, și...2. eu am întrebat dacă merge sa mă duc la rahaturile alea de aparate din penny sau Profi și dacă pot baga in aparatul ăla bani și să îmi pună banii băgați în aparatul ăla pe cont, deci asta am întrebat... daca mă corectezi la romana ok daca nu spune-mi daca rahatul ăla de aparat are opțiunea de PayPal sau nu.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Endi_Endre_2001):

Domnu' este o doamna, daca nu cumva ai realizat si am de vreo 3 ori varsta ta!
In plus, lucrez cu Papalul de peste 10-12 ani, asa ca, iti pot explica si lamurii cum functioneaza el.

CRed ca esti copilas mic, daca ai uitat de la mana pana la gura ce ai intrebat!
Uite aici intrebarea ta:
"... poti baga bani in contul de pe paypal ca prin metoda paysafe"
Iar eu ti-am raspund NU si ti-am explicat de ce!
Mai citeste odata explicatiile mele de mai sus, de data asta adu-o si pe mama ta, poate ea pricepe, ca tu vad ca nu intelegi, desii ma asteptam ca la 17 ani sa fii familiar cu termenii folositi de mine si cu conceptul de plati internationale online, putand sa faci o diferenta intre un sistem de plati romanes si unul international.
Una peste alta, ca sa pricepi, iti spun pe intelegerea ta:
'Paypalul NU primeste cash si nici nu se poate alimenta prin masinarii din Romania!"