| saresipiper a întrebat:

Buna, se mai pot recupera banii de la CEC de pe libretele de economii cu dobanda si cele care au castiguri in autoturisme?
Cele pentru autoturisme sunt din 1983 si cele cu dobanda din 1990 si 1992.

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Nu le-ai incasat la vremea lor, adios.

4 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Ce sa recuperezi? Crezi ca vei primi 5000 lei? Parca atat erau cele pentru autoturisme. Nu. Pentru ca intre timp au fost cateva schimbari monetare printre care si denominarea. In cel mai bun caz ai putea primi 0.50 lei. Dar platesti comisioane.

| Yuoia a răspuns (pentru saresipiper):

Daca esti asa documentata, de ce mai intrebi?
Dar oare acea ordonanta nu a fost cu termen limitat? Mai cauta. Articolul incepe cu "s-ar putea". Deci, atunci inca nu era aprobata.

| saresipiper explică (pentru Yuoia):

Am zis ca-s jurist? Am gasit articolul atunci, dupa ce postasem intrebarea. In fine