| Robertfb a întrebat:

Buna seara, am deschis acum trei luni o firma, neplatitoare de TVA cu magazin exclusiv online. Intrebarea mea este daca deschid un al doilea magazin online, CU ACEEASI ACTIVITATE, al doilea site trebuie declarat ca punct de lucru? Sau trebuie altceva facut din punct de vedere legal?

A doua intrebare: Promovarea pe Facebook si Google celui de-al doilea site poate intampina probleme? De exemplu Facebook si google prezinta restrictii pentru a avea doua site-uri cu acelasi domeniu de activitate de pe acelasi cont?

Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca al doilea magazin online este pe alta adresa decat primul atunci trebuie declarat ca subunitate a firmei.
Nu sunt probleme de promovare, este in cadrul aceleiasi firme.