| valentinacazacu a întrebat:

Buna seara.Am o intrebare daca un pfa poate sa angajeze personal? Si se incheie contract de munca? Cel mai bun raspuns primeste funda.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

O persoana fizica autorizata(PFA) poate angaja, in calitate de angajator, terte persoane cu contract individual de munca incheiat, in conditiile legii. Vezi OUG nr. 46/2011 :
http://www.avocatnet.ro/......liale.html

Răspuns utilizator avertizat
| alessia5158 a răspuns (pentru valentinacazacu):

Si tie, Valentina, succes in tot ceea ce intreprinzi!

5 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Poate si nu este obligatoriu contractul de munca.se poate incheia si o conventie civila.

Răspuns utilizator avertizat
| lavynya1 a răspuns:

Atata timp cat din familia ta poti angaja sau sa aiba si el la randul lui PFA