| Valixst a întrebat:

Buna seara, am si eu o intrebare legata de un card de cumparaturi.
Vreau sa imi fac un card de cumparaturi la Raiffaisen Emag sau la BT, chestia este in felul urmator eu sunt angajat cu salariu minim si primesc casch(in realitate am mai mult) ei, vreau un card de cumparaturi dar eu nu am cont bancar la nici una din ele, mai folosesc Revolut, ideea este daca imi pot face card fara cont curent, multumesc

Răspuns Câştigător
| haileewatson a răspuns:

Cardul este conectat la un cont. Deci in momentul in care ceri un card de cumparaturi, automat va trebui sa iti deschizi si cont curent din care tu vei rambursa lunar platile pentru cardul de cumparaturi.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La ce ai mai vrea inca un card de cheltuieli, odata ce ai deja revolut?
Ce vrei tu se cheama CREDIT CARD si este legat de o linie de imprumut bancar, care se aloca numai daca ai 12 luni lucrate in aceeasi companie si ai contract permanent cu acea companie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cardul este o modalitate de conexiune dintre tine și contul bancar. Astfel cont bancar și apoi card.

| mihai69 a răspuns:

Cum naiba ai Revolut dacă nu ai un cont din care să-l alimentezi?

| Valixst explică (pentru mihai69):

E simplu, Selfpay, 3 lei indifernt de suma comision

| Frank51 a răspuns:

Nu merge așa.

Contul este acela unde intră și ies banii, cardul este unealta cu care scoți sau bagi. Este ca un lacăt cu cheie, cheia fiind cardul.

Plus de asta un cont curent standard are comisioane zero, nu văd niciun motiv pentru care să nu ai așa ceva…