| YanysValentin a întrebat:

Buna seara, am un cont PayPal la care nu am atasat un card bancar sau cont, cineva vrea sa imi trimita 700$ prin aplicatie, voi putea sa ii trasfer in alt cont PayPal dupa ce ii primesc fara sa am un card bancar sau cont bancar atasat de contul PayPal? ......si inca o intrebare ar mai fi vor ramane 700$ sau se percep ceva comisioane? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca contul tau de Paypal nu este verificat de Paypal si nu ti s-a comunicat ca esti eligibil, probabil ca nu poti face nici o operatiune in el.
pare a fii un fel de inselatorie sau frauda, odata ce primul iti trimite tie banii ca tu sa-i trimiti altuia, deci ocoleste ca ala sa-i trimita direct in cottul destinat ca sa nu fei prins de Politia Cibernetica. asta se cehama spalare de bani si esti in pericol masiv sa ai probleme cu Politia.

In ce privesc banii primiti in cont, Paypalul ia intotdeauna comisioane. Daca ai primit $700 este evident ca tie iti raman in cont vreo $660-670

Sfatul meu este sa NU faci asemena servicii niciodata, fiindca nu stii cine a inselat si acum uramareste sa faca banii pierduti folosindu-te pe tine ca naiv, sa fii tu prins de Politia cibernetica, nu el.
Niciodata, dar absolut niciodata sa nu faci asta pentru nimeni!
Nu-i cade aluia mana sa transfere banii direct in contul final de paypal, decat daca nu este o tranzactie ilegala, ceea ce pare ca asta este.

banuiesc ca este o organizatie criminala care intai te pune sa transferi sume mici ca sa vada daca esti de incredere si apoi trimit sume mari ca sa li s epiarda urma banilor furati. Asa ceva face parte din schema fraudelor si ai toate sansele sa faci puscarie multi ani.

| YanysValentin explică (pentru Violleta2022):

Ok,nu stiam, multumesc

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Între două conturi paypal se pot transmite banii direct.

| YanysValentin explică (pentru sadrian46):

Deci dupa ce primesc banii pot sa ii transfer in alt cont Pay Pal fara sa am nevoie sa atasez un card sau cont bancar?

| sadrian46 a răspuns (pentru YanysValentin):

Da.

| relian a răspuns:

Tu trebuie sa ai cont paypal,altfel nu are cine ce sa iti trimita.
Nu trebuie sa ai card paypal, nici cont bancar atasat contului de paypal, banii ii poti lua cec, tii pot trimite ei acasa daca vrei sa-i scoti.

Sa afli toate optiunile si ce mai doresti tu sa stii,cel mai indicat este sa suni la paypal, or sa te lamureasca ei.

Daca se percepe comision? Daca doara iti trimite bani,nu stiu vezi pe webistele paypal ce spune acolo. Poate ca da, cel care trimite,tu care primesti nu cred ca o sa te taxeze, dar cel mai bun este sa intrebi.

Poate sa iti trimita banii si prin Western Union, acolo la fel da comision cel care trimite, tu nimic, poti scoate banii de la orice banca.
Sau MoneyGram, la fel plateste doara cel care trimite.
Daca ai cont bancar, tii poate trimite direct in contul tau, folosint Western Union, comisionul este f mic, chiar la banii aia.