| yooocosti a întrebat:

Buna seara, am si eu o nelamurire: in curand fac 6 luni vechime la locul de munca si doresc sa fac un imprumut in valoare de 3000 euro, sunt angajat din 05 sept 2021...in trecut m-am dus la ei la sediu si mi-au spus ca dupa 3 luni pot lua un credit, ulterior cand am fost nu s-a putut, mi-au spus sa revin dupa ce fac 4 luni, dar nu am mai fost, am decis sa astept pana fac 6 luni sa fiu sigur ca merge....recent am incercat o simularea prin aplicatia george rezultatul fiind ca nu sunt eligibil pentru credit, acum intrebarea mea e urmatoarea: la anaf cand se vor vedea cele 6 luni de munca? Abia la sfarsitul lui martie- jumatatea lui aprilie, sau imediat cum intra in cont george cel de al 6-lea salariu? Multumesc
PS : am uitat sa precizez ca este vorba de banca BCR

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Incearca la alta sucursala obtinerea creditului...

Bula
| Bula a răspuns:

La ANAF apari in baza de date dupa depunerea si prelucrarea bilantului contabil semestrial.
La fortele de munca apari la 2-3 luni dupa depunerea contractului de munca.
Pentru banca ai nevoie de adeverinta de venit din care rezulta ca esti eligibil pentru rambursarea imprumutului.

| yooocosti explică (pentru Bula):

La bcr nu mi s-a cerut asa ceva, toata operatiunea s-a desfasurat pe telefon din aplicatia george, eu deja incasez salariul la ei de 6 luni si nu mi trebuie nicio adeverinta, sau cel putin nu mi s-a spus la banca de vreo adeverinta care trebuie de la angajator...Contractul este pe nedeterminat

| Bula a răspuns (pentru yooocosti):

Aceste "detalii" (adeverinta etc.) se spun inainte de intocmirea si semnarea contractului de imprumut.
Daca-ti primesti salarul prin cont de la banca lor, atunci deja stiu ce venituri lunare ai.

| LoveSleep a răspuns:

Ce masina iti iei?

| haileewatson a răspuns:

Limita minima de la care s-ar putea initia o relatie de creditare este de un an in munca si cel putin 3 luni vechime la actualul angajator.

| laSoledad a răspuns:

Eu stiu ca banca da un credit doar oamenilor care au minim un an vechime la angajatorul actual.

| MihaiM240 a răspuns:

Bună, m-am alăturat unei rețele, socialrebel.co-bc5.xyz vă permitem să câștigați 500 USD zilnic! Sunteți plătit pentru testarea noilor aplicații gratuite și pentru postarea pe rețelele sociale. Înscrieți-vă cu linkul meu pentru un bonus instantaneu de înscriere de 50 USD! https://socialrebel.co-cc8.xyz/ref/9q1pbzwL