| BlueBoy19 a întrebat:

As dori sa stiu cum este sa lucrezi pentru Generali Asigurari. Pana acuma am lucrat in doua locuri diferite, dar care nu aveau treaba cu asigurarile, dar din pacate s-au dovedit a fi tipic "romanesti", cu salarii neplatite, escrocherii, neseriozitate, etc., dar ma rog, nu asta e ceea ce conteaza. Am fost la un interviu pentru postul de consultant de asigurari. La interviu a fost totul bine si frumos, si am plecat destul de optimist, insa cautand pe "sfantul" internet parerile sunt impartite in ceea ce priveste mediul de lucru, salariul primit, seriozitatea firmei, etc. As dori sa stiu daca: isi respecta promisiunile; daca ofera toate bonusurile si avantajele pe care spun ei ca le ofera, si mai ales: daca un client de al meu nu plateste sa zicem rata lunara, o platesc eu? si daca plec din firma, ma trezesc ca ma pun sa platesc bani pentru clientii pe care i-am adunat sau mai stiu eu ce motive? ca din ce am vazut pe net la diferite firme de asigurari, dupa ce pleci de la ei iti trimit pe acasa citatii ca sa platesti ce nu au platit clientii, chiar daca tu numai lucrezi acolo. Si mai ales: se castiga din jobul acesta? As dori sa aflu aceste lucruri, deoarece sunt nedumerit si alegerea mea in acceptarea job-ului depinde de un raspuns sincer.

1 răspuns:
| Kis_Zoltan_1956 a răspuns:

Absolut toate firmele de asigurari dunt neserioase plus de asta trebuiesa depui personal declaratii de venit destul de stufoase, este mai mare pierderea decat castigul.