| anonim_4396 a întrebat:

Sunt persoana fizica autorizata. Sunt obligata sa platesc asigurarile de sanatate fara a avea un contract? ( cu casa de asigurari de sanatate.)
Va rog raspundeti cat mai repede. cei care stiu.
Va rog!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, esti obligata, nu este nevoie de contract. De contract de asigurari este nevoie pentru pensie. Numai bine!

| ASIGURATORUL a răspuns:

Legea spune ca va trebui sa platiti...dar la Cluj s-a intamplat un avocat sa castice prin decizie definitiva si irevocabila procesul unui client cu Casa de Sanatate Cluj

| Contrast a răspuns:

Da! Si daca nu o faci acum teoretic nu te pot obliga, dar practic o vor face mai incolo si retroactiv cu data ultimei plati facute catre ei din partea ta.