| ok47 a întrebat:

daca bunica mea are o pensie de aproximativ 450 de lei si are o rata la altex la un laptop la care platesc 126 de lei pe luna, mai poate face o rata la altex la un televizor care rata ar fi in jur de 75 de lei pe luna?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poti cere relatii la banca de la care ai imprumutul.Pentru ca de la banca ai banii nu de la Altex.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde la ce banca e rata si ce grad maxim de indatorare accepta acesta

| cristimihailov a răspuns:

Salut, exista un grad maxim de indatorare. Acesta parca era 60 sau 65% din venituri.

Era insa o subtilitate la cum se calculeaza veniturile.

Uita-te te rog la:
http://www.conso.ro/......ul-meu-1-1

In general s-ar aplica si in cazul tau.

| AdrianVoicu a răspuns:

Nu prea cred dar te poti duce la altex sa intrebi.