| daviddavid1994 a întrebat:

Daca cineva ma poate ajuta cu o problema:
Am o suma de bani gen "500 euro" si vreau sa cumpar pahare de acesti bani, dar fiecare pahar costa 0.10 euro, cum pot afla cate pahare cumpar cu acei "500 euro"

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

500/0.10 = 5000

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Bine ca ai bani, dar nu stii sa socotesti. Esti clientul ideal, visul chelnerilor big grin

| Violleta2022 a răspuns:

Dar transportul lor cat costa?
Ori tu crezi ca ti le livreaza cineva pe gratis?
Mai scade din aia 500 de euro, vreo 50- 100 de euro, pentru transport si vezi atunci cati bani iti raman de pahare laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe bune, nu poti face 2 operatii de baza?

| daviddavid1994 explică:

Multumesc pentru raspunsul care m-a lamurit dar si pentru cele rautacioase. Imi pare rau ca nu am avut sansa de a ma naste asa de inteligent. Da sunt operatii de baza pe care ar fi trebuit sa le stiu, din pacate eu nu m-am nascut la oras ca dumneavoastra. Am avut nesansa sa ma nasc in zona multilor Apuseni, de mic am crescut pe munte unde am ramas acolo pentru a avea grija de gospodarie, mai exact oi si capre. Parintii mai au murit cand aveam varsta de 5 ani si am ramas cu bunicul meu izolat de lume. Coboram cateva ore de pe munte si stateam intr-un oras cat sa imi cumpar ceva dupa care urcam inapoi. Scoala nu am facut dar am invatat sa citesc si imi place sa citesc mult de tot. Cand mergeam cu turma de oi pe munte imi luam cartile cu mine si citeam, de aceea scriu oare cum "corect". Bunicul meu a murit recent asa ca am hotart sa renunt la viata de pe munte si m-am intors in oras. Lucrez la Lidl si din pacate nu stiu prea mult dar sunt pozitiv ca o sa am o viata mai buna. Sper ca am lamurit rautaciosii cu "prostia" mea si de un lucru sunt sigur. Acolo pe munte nu prea intalneam oameni rai ca si aici, o zi buna va doresc!