| Deelicious123456789 a întrebat:

Buna seara dragilor! Am si eu nevoie de putiiin ajutoorhappy. Si stiu ca din partea voastra primesc multe sfaturi bunehappy! Problema mea e legata de transferul de bani prin MoneyGram. Mama e plecata in Anglia, si pentru ca acolo nu exista WesternUnion, mami e nevoita sa-mi trimita bani prin MoneyGram. Intrebarea mea este : Daca am 17 ani, pot sa ridic banii? Sau trebuie sa fiu majora?happy Multumesc anticipaat happy.

4 răspunsuri:
| GeorgeGabriel a răspuns:

Trebuie sa ai 18 ani si cand te duci acolo trebuie sa iei buletinu cu tine iti da o hartie o semnezi cum ca ai primit din partea persoanei X suma de...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

18 ani.

| Alleee18 a răspuns:

Din pacate trebuie sa ai 18. Dar avand in vedere ca diferenta e mica intre tine si cea admisa ai putea sa mergi pana la banca sa intrebi. E mai simplu si poti fi sigura. Eu am scos o data, si am 17, dar a doua oara a zis ca nu ma mai lasa domnul de la banca.

| Dragos23 a răspuns:

Buna seara,

Din pacate nu poti sa ridici banii fara sa ai 18 ani nici de la WesternUnion nici de la MoneyGram!
O seara buna!